sobota, 24 lipca 2010

SDCC 2010 - #8 - RAPORT #2

Dziś kilka newsów z dnia wczorajszego, czyli 23 lipca. Jako pierwszy, miał miejsce panel poświęcony telewizyjnym Żywym Trupom. Na spotkaniu każdy chwalił każdego, rozmawiano o trudach przeniesienia komiksu na ekran i takie tam. Jedną z najciekawszych wiadomości jest fakt, że muzykę do serialu skomponuje Bear McCreary, człowiek odpowiedzialny za cudowna oprawę muzyczną do mojego ulubionego serialu "Battlestar Galactica". Cudnie. Ogłoszono też, że drugi sezon TWD otrzymał zielone światło.  Oprócz tego podjęte zostaną kroki, aby na DVD, serial był dostępny również w czerni i bieli. Darabont zapowiedział również, że serial będzie miał premierę jednocześnie w 30 językach (nic nie wiadomo o Polsce). Reżyser chciałby aby jeden z odcinków drugiego sezonu nakręcił George A. Roemro. Na panelu zaprezentowano pierwszy trailer serialu, który możecie obejrzeć poniżej jako pierwsi w Polsce ;)

A tutaj z kolei  zapis spotkania z twórcami "The Walking Dead". 


Nieco później odbył się panel Image Comics, na którym pojawili się Nick Spencer, Ben McCool, John Layman, Robert Kirkman, Joe Kelly i Marc Guggenheim. Kirkman zaprezentował okładkę do czwartego zeszytu "Guarding the Globe", na której pojawili się nowi członkowie Strażników. Zespół będzie działał bardziej globalnie, dlatego też nastąpią podziały na małe grupy, dzięki czemu kilka zagrożeń będzie można rozwiązać równocześnie. Więcej Astounding Wolf-Mana zobaczymy właśnie na łamach GtG.

Na pytanie czy Żywe Trupy i Invincible zostaną kiedyś zamknięte Kirkman odpowiedział:  Nie, próbuję obie serie ciągnąć ile się da. Pisząc je, robię dokładnie to co zawsze chciałem robić w komiksach. Będą wydawane do końca... aż nie umrę. A potem będę pisał dalej. Niestety nie ujawniono co będzie następnym projektem Kirkmana i Howarda po zakończeniu "Astounding Wolf-Mana".

Również Marc Guggenheim startuje z własnym imprintem - Collider Entertainment. Oddział ten będzie zbierał hollywoodzkich pisarzy i zatrudniał ich do pracy nad własnymi komiksami. Pierwszym tytułem wydawnictwa będzie "Utopian" Guggenheima, jego żony Tary Butters, Ryana Bodenheima i Marka Englerta. Kolejnym tytułem będzie 'The Mission" braci Hober, którzy zaadaptowali komiks "Red" na potrzeby kina. Komiks będzie traktował o seryjnym mordercy słyszącym głos Boga, który nakazuje mu zabijać ludzi.

John Layman zaprezentował okładkę do Chew #15. Bardzo cieszy go popularność serii i przyznaje, że zupełnie się tego nie spodziewał. Seria zaplanowana jest na 60 zeszytów. Scenarzysta dodał, że skończył pisać scenariusz do zeszytu #27, a kolejność ukazywania się będzie taka: #16, #17, #18, potem #27 i dopiero #19. W wydaniach zbiorczych zostanie zachowana normalna kolejność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz