środa, 22 czerwca 2011

Image wprowadza system oznaczeń

Począwszy od lipca tego roku wydawnictwo Image, idąc za przykładem DC Comics, wprowadza jednolity i dość logiczny system oznaczeń na wszystkie swoje tytuły. Dotyczy to zarówno wydań drukowanych jak i elektronicznych. Poniżej lista:
E - EVERYONE (dla wszystkich, zawiera minimalne ilości przemocy)
T - TEEN (12 lat i więcej, umiarkowana ilość przemocy i przekleństw)
T+ - TEEN PLUS (16 lat i więcej, średnia ilość przemocy i przekleństw oraz dwuznaczne motywy)
M - MATURE (18 i więcej, zawiera nagość, przekleństwa, nadmierną przemoc oraz inne treści nie przeznaczone dla nieletnich)

Detaliści prosili nas wielokrotnie abyśmy bardziej zdefiniowali odbiorców naszych tytułów i cieszymy się, że te prośby możemy w końcu spełnić - powiedział wydawca w Image Comics Neal Stephenson. Minęła już prawie dekada odkąd przemysł komiksowy rozpoczął proces rezygnowania z Comics Code Authority, ale w tym czasie nie był jedynym stałym systemem szacowania. System jaki zastosowało DC jest o wiele czytelniejszy, więc jest sens w tym, że idziemy tą samą drogą.

Warto też dodać, że nie jest to jedyny system wykorzystywany w Image. Od jakiegoś czasu na większości wydań TPB, na czwartej stronie okładki, można spotkać się z oznaczeniami gatunkowymi, m.in. crime/fiction, superhero, horror etc. Zastanawia mnie jakie oznaczenie zastosują do Invincible'a, którego zawartość waha się pomiędzy E a M...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz