poniedziałek, 25 lipca 2011

Książki o Żywych Trupach

Jesień tego roku zapowiada się bardzo interesująco, jeśli chodzi o Kirkmanowe Żywe Trupy. Oprócz drugiego sezonu serialu, zaplanowanego tym razem na 13 odcinków, debiutującego 16 października, dwóch gier planszowych i gry komputerowej oraz pierwszej serii figurek od Todda McFarlane'a, na księgarskie półki trafią również trzy pozycje książkowe w tym temacie.

The Walking Dead: Rise of the Governor to pierwsza z trzech zaplanowanych powieści pisanych przez Roberta Kirkmana i Jaya Bonansingę. Pod koniec kwietnia pisałem o szczegółach tej książki, wtedy zaprezentowano też pierwszy projekt okładki. Premiera została niestety przesunięta z 27 września na 11 października. Cena, liczba stron i twarda oprawa pozostały bez zmian, jedynie pre-order na Amazonie jest tańszy o prawie dwa dolary. W skrócie, powieść opowie o nieznanych z kart komiksu losach Gubernatora, o tym jaki był, jak trafił do miejsca, w którym go poznaliśmy i co sprawiło, że stał się niebywałym agresorem, który wykurzył Ricka i jego towarzyszy z bezpiecznego więzienia.
Powieść powstaje w ten sposób, że Robert Kirkman wymyśla fabułę, przedstawia wszystkie wątki i szczegóły, a Jay Bonansinga wszystko ładnie i pięknie spisuje i  nowelizuje. Już teraz można zapoznać się zupełnie bezpłatnie z pierwszym rozdziałem - na tej stronie (format .pdf, waga 114 Kb).

The Walking Dead Chronicles: The Official Companion Book to nic innego jak po prostu przewodnik po pierwszym sezonie serialu. Wydawcą jest Abrams Books znane z wysokiej jakości wydawanych albumów dotyczących fotografii, mody, rękodzieła, popkultury i sztuki. W albumie znajdzie się ponad 200 nigdzie dotąd niepublikowanych zdjęć, szkice koncepcyjne, szkice scenografii, zdjęcia z pokoju charakteryzacji i z pracy nad efektami specjalnymi. Wewnątrz znajdą się także ekskluzywne wywiady z Robertem Kirkmanem, Frankiem Darabontem, charakteryzatorem Gregiem Nicotero i obsadą a także szczegółowe porównanie kadrów komiksu ze zdjęciami z serialu oraz szczegółowa analiza każdego odcinka wzbogacona o liczne ciekawostki z planu. Data wydania zaplanowana jest na 1 października. Cena okładkowa to 19.99$ za 208 stron, a w preorderze, na Amazonie, zapłacimy 13.57$.

Triumph of The Walking Dead: Robert Kirkman's Zombie Epic on Page and Screen to wydawnictwo zawierające zbiór sporej ilości wywiadów Jamesa Lowdera (autora powieści i komiksów z gatunku horror) ze śmietanką pisarzy  i artystów specjalizujących się w tematyce zombie, dotyczących sukcesu zarówno komiksu jak i serialu The Walking Dead. Całość (256 stron w miękkiej oprawie, w cenie 14.95$) zostanie podzielona na 4 tematyczne rozdziały: co czyni Żywe Trupy tak efektywnymi jak opowiadania, zadziwiający optymizm telewizyjnego show, Rick Grimes jako bohater przedmiotowy oraz podróż Żywych Trupów z kart komiksu na ekrany telewizorów. osoby, które wzięły udział w rozmowach to: Jay Bonansinga, Jonathan Maberry, Kim Paffenroth, Lisa Morton, Kyle William Bishop, Craig Fischer, Kenneth Hite, Kay Steiger, Ned Vizzini, Scott Kenemore, Brendan Riley, Arnold T. Blumberg i Vince Liaguno. Na Amazonie książka dostępna jest w pre-orderze w cenie 10.17$. Data wydania to 1 października 2011.

1 komentarz:

  1. Zapowiada się ciekawie. Chętnie bym poczytał w wolnej chwili.

    OdpowiedzUsuń