sobota, 31 marca 2012

Kirkman o bliskiej przyszłości Niezwyciężonego

W końcu, po kilku miesiącach posuchy, Robert Kirkman udzielił wywiadu, który skupił się wyłącznie na postaci Niezwyciężonego (no prawie). Redaktor CBR przepytał go przy okazji trwającego właśnie Emerald City Comic-Con w Seatle. W rozwinięciu najważniejsze informacje.


- Niezwyciężony jest dla Kirkmana miejscem, gdzie może wylać swoją miłość do komiksów super-hero. Korzysta w nim ze sprawdzonych standardów definiujących ten gatunek, ale zawsze stara się tak je przetworzyć, zmiksować i podać aby były one atrakcyjne i świeże.

- Kostium, który na co dzień nosi Bulletproof miał być oryginalnym kostiumem Niezwyciężonego. Gdy Erik Larsen zobaczył projekt, tak się wypowiedział: Ten kostium jest kiepski. Mało ikoniczny. Niczym się nie wyróżnia. To tylko koleś z zestawem kresek narysowanych na ciele. Nie jest to coś, co zapadałoby w pamięć. Twój główny bohater nie może tak wyglądać. Po tych zdaniach i po kilku następnych, Kirkman i Walker zmienili kostium na ten, który oglądamy w każdym numerze Invincible.

- Crossover Niezwyciężonego z Kleszczem pojawi się w sklepach w ciągu tygodnia lub dwóch. Kirkman dał wolną rękę Benito Cereno co do wykorzystania postaci Invincible'a. Jest on bliskim przyjacielem Kirkmana, świetnie poradził sobie z mini-serią Invincible Presents, więc możemy mieć pewność, że cross przypadnie wszystkim do gustu.

- Obecnie w serii dzieje się więcej niż zazwyczaj, co bardzo ekscytuje Kirkmana. Viltrumianie będą teraz częścią ogólnego storyline'a w Niezwyciężonym, ale to co będzie się działo w numerze #100 będzie znacznie większe. Na pewno będzie miało związek z Viltrumianami, ale opowieść nie będzie tylko o nich. Cały numer #75 był im poświęcony, są teraz ogromną częścią książki, ale Kirkman będzie się skupiał na innych obszarach popychając fabułę do przodu. W nadchodzącym #100 numerze będzie sporo niesamowitych rzeczy.

- Zdaniem Kirkmana, Dinosaurus jest najciekawszą postacią, która kiedykolwiek pojawiła się w Niezwyciężonym. Podoba mu się pomysł, gdzie ma głupio wyglądającego bohatera, z równie głupim imieniem, który jest bardzo poważny i robi naprawdę ważne rzeczy. Jest on bardzo dwuznaczną postacią. Wkrótce też szerzej poznamy wszystkie plany Dinosaursa i to jak są one powiązane z obecnymi wydarzeniami.

- W #92 numerze Invincible rozpocznie się zakrojona na bardzo szeroką skalę inwazja Flaxan. W trakcie tego wydarzenia poznamy nieznane dotąd losy Monster Girl i Robota, którzy spędzili prawie rok w ich wymiarze. Główna opowieść będzie się przeplatała z retrospekcjami, które będzie rysował Cory Walker.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz