wtorek, 12 lipca 2011

Jednak dwie planszówki TWD

Właśnie przed chwilą dotarło do mnie, że w tym roku ukażą się AŻ dwie gry planszowe z The Walking Dead. Wcześniej jakoś moje zwoje mózgowe nie zanotowały tego faktu, wiec tym wpisem postaram się poukładać wiedzę przede wszystkim sobie.
Pierwsza The Walking Dead Board Game jest oparta stricte na komiksie Kirkmana i zostanie wydana nakładem jego imprintu Skybound... już za tydzień podczas San Diego Comi-Conu. Będzie to jednak przedsprzedaż z ograniczoną liczbą egzemplarzy oznaczonych specjalną naklejką. Właściwa premiera nastąpi dopiero w sierpniu. Wszystkie elementy graficzne będą opatrzone rysunkami Charliego Adlarda, a sama fabuła będzie mocno wzorowała się na komiksowym pierwowzorze.
Teraz trochę danych technicznych: liczba graczy 1-6; czas rozgrywki 35-60 min; wiek 13+; cena 39,99$; twórcy gry Z-Man Games. Istnieje również oficjalna strona tejże planszówki, o tutaj.

Z kolei druga The Walking Dead Board Game oparta jest na serialu telewizyjnym i tworzona jest przez Cryptozoic Enterteinment na jego licencji. Za grafikę posłużą kadry i materiały promocyjne używane przy produkcji serialu, czyli krótko mówiąc na kartach i planszy zobaczymy gęby aktorów. Premiera planszówki przewidziana jest na wrzesień tego roku, czyli miesiąc po wersji komiksowej i miesiąc przed premierą drugiego sezonu serialu. Dane techniczne: liczba graczy 1-4; czas rozgrywki 30-45 min; wiek 13+; cena 39,99$; stronka internetowa jest tutaj.

Oprócz tego w październiku pojawi się też gra komputerowa The Walking Dead The Game wzorująca się  na komiksie, z przeznaczeniem na PC, PS3 i X360. Jednak w jej przypadku nie przyjdzie nam wcielić w żadną postać znaną z kart serii Kirkmana. Głównymi postaciami będą siedmioletnia dziewczyna imieniem Clementine i niedoszły więzień Lee, którzy będą musieli ze sobą współpracować aby przeżyć. Tytuł ten będzie klasyczną grą przygodową polegającą na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek, od czasu do czasu przerywana sekwencjami zręcznościowymi. Deweloperem produkcji jest Telltale Games znane z takich tytułów jak "Wallace and Gromit", "Tales of Monkey Island", "Back to the Future" czy "Jurassic Park". Premierę samej gry poprzedzi tajemnicza facebookowa produkcja będąca wprowadzeniem do niej. Gra ponoć ma otrzymać znacznik wiekowy 18+. Poniżej concept art.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz