wtorek, 12 lipca 2011

Wywiadówka z Eric'iem Stephensonem

Serwis Multiversity Comics przeprowadził ciekawy wywiad z Eric'iem Stephensonem - wydawcą Image Comics. Rozmowa dotyczyła  m.in. kondycji wydawnictwa w bieżącym roku, wielkich planów na rok 2012, reboota w DC, Warrena Ellisa itp. Zapraszam do zapoznania się z całością, a ja przestawię tylko jeden bardzo interesujący dla mnie wycinek z rozmowy:

"(...) Informujemy o wielu tytułach, które się wyprzedały, ale szczere mówiąc, mamy całe mnóstwo tytułów, które regularnie się wyprzedają do zera i nie wspominamy o tym ani słowa. Każdy zeszyt The Walking Dead wyprzedaje się w ciągu kilku tygodniu od daty wydania, nieważne jak bardzo zwiększymy nakład. To samo dotyczy Invincible, Chew i Morning Glories. (...) Wiele rzeczy wyprzedaje się nam przez cały czas, ale jeśli coś wyprzedaje się szybciej niż zakładaliśmy, wtedy jest to warte podzielenia się z ludźmi."

Wypowiedź dotyczyła sprzedaży komiksów na poziomie dystrybutorskim, ale i tak jest to bardzo budujące. Krótko mówiąc, Niezwyciężony ma się bardzo dobrze pomimo wahań w sprzedaży detalicznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz