środa, 20 lipca 2011

SDCC 2011 - Rzut okiem na planszówkę TWD

Portal IGN miał już okazję przetestować The Walking Dead The Board Game i podzielił się kilkoma zdaniami na ten temat oraz zdjęciami. Jak już wspominałem planszówka będzie miała przedpremierę podczas SDCC, czyli już jutro. Każdego dnia trwania konwentu będzie do kupienia jedynie 25 egzemplarzy oznaczonych specjalną naklejką (co w sumie daje 100 sztuk). Również codziennie od 11 do 17 będzie można bliżej przyjrzeć się rozgrywkom, bądź zagrać samemu. Instrukcja wydana została w formacie komiksowym, a przyozdobiła ją grafika Charliego Adlarda (do wglądu poniżej).
Podczas rozgrywki będzie można wcielić się w takie postacie jak Rick, Tyreese, Glenn, Shane, Dale i Andrea. Do każdej z nich będzie można dobrać towarzysza (m.in. Carl, Lori, Lacey) jako wsparcie dla głównej postaci. Zadaniem gracza będzie eksploracja trzech bezpiecznych lokacji (przy pomocy kostek i znaczników na karcie postaci), a poruszanie się pomiędzy nimi będzie wymagało zmierzenia się z rożną ilością zombie. Ich liczba będzie uzależniona od ilości graczy - im cih więcej, tym więcej zombiaków. Poza tym, aby przeżyć, trzeba będzie szukać zapasów, takich jak benzyna, jedzenie czy amunicja.
Atlanta pełna jest takich zapasów, ale spełnia też rolę doskonałej pułapki, gdyż jest w niej tylko kilka bezpiecznych lokacji, do których można wejść i wyjść. Z kolei sama plansza jest odzwierciedleniem komiksowej wizji Kirkmana i została przez niego zaaprobowana. Idealnie reprezentuje położenie terenowe wszystkich miejsc, dokładnie tak jak to sobie wyobrażał scenarzysta komiksu.
Gra będzie również dostępna na konwencie Gen Con Indy w Indianapolis w danich 4-7 sierpnia, a w tej chwili można składać zamówienie pre-order na Amazonie. Ciekawe czy jakiś polski dystrybutor wrzuci ją do swojej oferty, a co lepsze, zdecyduje się na spolszczenie. Jak myślicie, jest na to szansa? Będzie zapotrzebowanie, klienci?

2 komentarze: