czwartek, 21 lipca 2011

Thief of Thieves - nowy projekt Kirkmana

Na początku tego roku wspominałem o nowym projekcie Roberta Kirkmana, który tworzy do spółki z Nickiem Spencerem, Thief of Thieves. Światło dzienne ujrzało kilka nowych, ciekawych faktów. Otóż za oprawę graficzną jak i okładki odpowiedzialny będzie Shawn Martinbrough, który sprawdził się w takich tytułach jak Luke Cage Noir, Batman: No Man's Land czy How to Draw Noir Comics. Pierwszy odcinek nowej serii pojawi się na początku roku 2012; poniżej można zapoznać się z siedmioma pierwszymi planszami i alternatywną wersją okładki.

Potwierdza się również fabuła, która skupiać się będzie na postaci Conrada Paulsona/Redmonda, super złodzieja (nie mylić z super zdolnościami) w podeszłym wieku, który szczyci się międzynarodową sławą w podziemnym światku. Bohater jest w separacji z żoną, ma dorosłego syna, a każdy dzień jest gorszy od poprzedniego. W trakcie dużego zlecenia Conrad decyduje się odejść, co oczywiście tylko pogarsza sprawy, ale wtedy też zaczyna się jego nowa kariera - złodzieja kradnącego od innych złodziei. W skrócie: będzie to kryminał noir nastawiony na interakcje między bohaterami (w stylu Żywych Trupów).

Nowa seria jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że pracuje nad nią dwóch topowych scenarzystów Image Comics, ale również ze względu na sposób w jaki jest pisana. Pracując nad serialem The Walking Dead, zakochałem się w sposobie jaki wykorzystywany jest do pisania scenariuszy, gdzie grupa ludzi zasiada razem, planuje różne rzeczy, dzieli się na mniejsze grupy i pisze poszczególne epizody. mówi Kirkman. Myślę, że jest to naprawdę przyjemny sposób opowiadania historii i coś co można by wykorzystywać w komiksach częściej. Tak więc każdy zeszyt będzie wspólnie wymyślany i omawiany przez Kirkmana i Spencera, a ten drugi będzie się zajmował pisaniem właściwych scenariuszy. Być może Kirkman też napisze jeden bądź dwa skrypty.

Tak nawiasem mówiąc, to tym sposobem pisania nie ma co się za bardzo jarać. Pomijając fakt, że wielu scenarzystów tak pracowało, bądź pracuje, to sam Kirkman wielokrotnie działał w ten sposób przy on-goingu Brit, mini-serii Invincible Presents a ostatnio przy Guarding the Globe. Poza tym seria planowana na long-running zapowiada się na całkiem interesującą i dowodzi, że Kirkman jeszcze w nie jednym gatunku będzie się chciał wypowiedzieć.

1 komentarz: