czwartek, 21 lipca 2011

SDCC 2011 - Znowu o Żywych Trupach

Kilkanaście godzin temu rozpoczął się San Diego Comic-Con. Na kilku portalach pojawiło się już sporo zdjęć z Preview Night i kilka ciekawych newsów.
Na kilku rożnych stoiskach odwiedzający konwent będą mogli zaopatrzyć się w kilka franczyzowych gadżetów stworzonych na podstawie serialu The Walking Dead. Będą to: trzy popiersia filmowych zombiaków i halloweenowe kostiumy The Walking Dead. Oprócz tego zostaną zaprezentowane figurki z pierwszej serii Todda McFarlane'a (do kupienia po wakacjach), gra planszowa na podstawie serialu oraz książkowy przewodnik po pierwszym sezonie TWD - The Walking Dead Chronicles: The Official Companion Book  (o publikacjach książkowych opowiem w innym wpisie)(obie również po wakacjach). Wydawca będzie na konwencie rozdawał ulotki z małym preview i kartonowym zombiakiem do samodzielnego złożenia, którą można również pobrać z tego miejsca w formacie .pdf.

Ujawniono już informacje co do wydań kolekcjonerskich pierwszego sezonu The Walking Dead na DVD i Blu-Ray. Poniżej lista nowych dodatków (na płytach znajdą się też wszystkie dodatki, które były dostępne w pierwszej edycji):
- Pilot Episode: The B&W Version
- Audio Commentaries On All 6 episodes
- We Are The Walking Dead
- Bring Out The Dead: KNB And The Art of Making Zombies
- Digital Decay: The VFX of The Walking Dead
- No More Room in Hell: The Walking Dead Phenomenon
- Adapting The Dead
- Killer Conversations: Frank Darabont & Greg Nicotero

Płyty zostaną wydane 4 października w USA w trzech wersjach: DVD, Blu-Ray i Blu-Ray tin, która dodatkowo będzie posiadała zombie maskę zaprojektowaną przez Grega Nicotero. Dla pierwszych 100 tysięcy nabywców przygotowano dodatkowo kartę kolekcjonerską wydaną przez Cryptozoic Enterteinment (wydawca planszówki).

Twórcy serialu w tym roku również przygotowali lokację dotyczącą TWD i jest nią dach wieżowca, na którym Rick przykuł kajdankami Merle'a Dixona oraz figura tego drugiego.

Oprócz powyższych stoisk i pleneru, The Walking Dead są obecne w wielu lokacjach samego konwentu, m.in na drzwiach wind, plakatach i banerach. Inne zdjęcia z SDCC można przejrzeć tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz