piątek, 22 lipca 2011

SDCC 2011 - newsy czwartkowe

Wczoraj o godzinie 23:00 naszego czasu zakończył się panel imptrintu Skybound, na którym pojawili się Robert Kirkman, Rob Liefield, Nick Spencer, Brandon Seifert i Lukas Ketner. Poniżej zestawienie najwazniejszych newsów z tego spotkania.
- Kirkman zapowiedział serię powieści graficznych tworzonych do spółki z Charlie Adlradem, pod wspólnym tytułem "Album". Każdy z nich będzie stanowił samodzielną całość, która zawarta będzie zawsze na 56 stronach, wydana w powiększonym formacie i w twardej oprawie. Takiego rarytasu będzie się można spodziewać raz do roku. Pierwszy album ukaże się już 2012 roku równolegle w USA i we Francji, a jego tytuł to "The Passenger". Opowiadać będzie o załodze statku wydobywającego prymitywny olej paliwowy gdzieś daleko w kosmosie, która jest prześladowana przez kosmicznych piratów i robota zabójcę uwięzionego na ich statku.
- Seifert i Ketner, autorzy Witch Doctora zapowiedzieli na przyszły rok drugą mini-serię z tą postacią. Oprócz tego w grudniu ukaże się one-shot opowiadający o mężczyźnie, który budzi się w wannie z nacięciem w okolicy nerki, ale gdy idzie do szpitala okazuje się, że obie są na miejscu. Pojawia się więc pytanie, skąd się wzięła druga nerka w jego ciele? Dodam od siebie jeszcze, że pierwszy zeszyt wyprzedał się doszczętnie, a parę dni temu miałem przyjemność go czytać i muszę przyznać, że historia jest naprawdę dobra i świetnie zilustrowana. Warto mieć tę serię na oku.

- Kirkman zaprezentował na spotkaniu okładkę do (prawdopodobnie) #90 numeru Invincible, gdzie kostium Marka Graysona będzie nosił czarnoskóry, tajemniczy jegomość. Zbliża się wiele wątków, które będą powiązane z zakończoną niedawno Wojną Viltrumiańską. Dinosaurus, który pojawił się w numerach #68 i #80 w niedalekiej przyszłości namiesza jeszcze w życiu Niezwyciężonego (Kirkman powiedział, że obecnie jest to jego ulubiona postać). Nie padło niestety ani jedno słowo na temat drugiej mini-serii Guarding the Globe. Z kolei na forum Kirkmana pojawiła się okładka do jednego z numerów Invincible (nie wiadomo jeszcze jakiego - strzelam, że z #88), która poniżej.

Rozmawiano jeszcze na temat "Thief of Thieves", ale nie dodano nic ponad to, co już napisałem wcześniej oraz o "The Infinite", które mnie nie interesuje póki co. Poniżej ejszcze kilka zdjęć z samego konwentu w temacie newsa. Swą obecnością zaszczycili Viltrumianie i sam Invincible.

Ujawniono pierwszy plakat reklamujący drugi sezon The Walking Dead. Jego autorem jest Tim Bradstreet.

Szybki mini-wywiad z Kirkmanem dot. drugiego sezonu TWD.


1 komentarz:

  1. Jaram się okładką do Invincible. Czekam na jakiś tbp z Witch Doctorem, bo ciekawi mnie ta seria od dłuższego czasu. Natomiast ani zapowiedziane powieści graficzne ani The Infinite mnie nie grzeją specjalnie.
    Pooozdro!

    OdpowiedzUsuń