niedziela, 4 września 2011

Narodziny Gubernatora po Polsku!

Skoro inni informują to i ja sobie pozwolę. Na drugą połowę października, tuż po premierze telewizyjnej drugiego sezonu serialu, nakładem wydawnictwa Sine Qua Non ukaże się polska edycja The Walking Dead: Narodziny Gubernatora. Premiera, nastąpi praktycznie równocześnie z zagraniczną, zapowiedzianą na 11 października. Powieść została napisana przez Jaya Bonansingę w kooperacji z Robertem Kirkmanem i stanowi pierwszą część książkowej trylogii. Książka ukaże się w tłumaczeniu Bartka Czartoryskiego i zostanie objęta patronatem niniejszego bloga :) Nieskromnie też dodam, że trochę w tym mojej zasługi, że książka się po polsku ukazuje. Na pierwszych jej stronach będzie można przeczytać wstęp mojego autorstwa. Polska okładka oraz inne szczegóły nie są jeszcze znane, ale oczywiście będę informował na bieżąco. Poniżej oficjalny polski opis:

Nie ma większego złoczyńcy niż Gubernator. Despota rządzący Woodbury ma swoje własne, chore poczucie spra­wiedliwości: zdarza mu się zmuszać więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowej publiki albo ucinać kończyny tym, którzy wejdą mu w drogę. Kiedy tylko pojawił się w komiksie, został okrzyknięty „Złoczyńcą roku” przez magazyn Wizard, a jego historia wzbudziła najwięcej kontrowersji.

Teraz, po raz pierwszy, świat w końcu odkryje, jak Gubernator stał się człowiekiem, którym jest, jak trafił do miej­sca, w którym poznali go fani serii oraz co sprawiło, że wykurzył Ricka i jego towarzyszy z bezpiecznego więzienia.

Robert Kirkman jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych scenarzystów komiksowych w USA. Przecierał szlak na rynku, tworząc kontrowersyjną serię „Battle Pope”, a kontynuował drogę komiksem „Invincible”, opowiadają­cym o młodym, zaczynającym karierę superbohaterze (prawa do ekranizacji wykupiła wytwórnia Paramount Pictures). Prawdziwym sukcesem okazały się „Żywe trupy”, dzięki którym Kirkman na stałe wpisał się w annały światowego komiksu. Niemała w tym zasługa świetnej serialowej ekranizacji, której drugi sezon rozpoczyna się wraz z publikacją niniejszej książki.

4 komentarze:

 1. Napisałem to już na FB i napiszę to jeszcze raz tutaj - You made my day!!! Świetnie, że ta pozycja wychodzi w Polsce. Szczególnie, że to także zasługa Twojej osoby. Rewelacja :)

  PS. Ten klip z drugiego sezonu WD włącza się przy każdym wejściu na blog. Da się coś z tym zrobić permanentnie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że mogłem Cię uszczęśliwić tym newsem :) Sam z resztą mam banana na twarzy z tego powodu :)

  Co do klipu to postaram się coś zdziałać w tym temacie, jak się nie uda to najwyżej wyrzucę go ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że już podmieniłeś na wersję z YT. Wielkie dzięki!

  OdpowiedzUsuń