niedziela, 11 września 2011

The Walking Dead ze statuetką Emmy

Wczoraj wieczorem odbyła się pierwsza część ceremonii wręczenia nagród Emmy, podczas której rozdano statuetki w kategoriach Creative Arts czyli technicznych i występów gościnnych. The Walking Dead ogólnie  nominowane było do trzech z nich: Najlepsza charakteryzacja w serialu, Najlepsze efekty specjalne w serialu, Najlepszy montaż dźwięku w serialu.


Serial Franka Darabonta otrzymał nagrodę w pierwszej wymienionej kategorii za odcinek Days Gone Bye w zasługach dla Grega Nicotero i jego współpracowników Andy Schoneberga, Garretta Immela, Jake Garbera, Kevina Wasnera, Howarda Bergera, Jaremy Aiello. W mini-wywiadzie dla Deadline producent Robert Kirkman tak podsumował wygraną: Obrzydlistwo i odwaga to jest kierunek, w którym podążamy. Wampiry i Wilkołaki miały już swój czas. Teraz pora na zombie.
Fotografie dopiero za miesiąc będą dostępne w większej rozdzielczości... Taki wymóg The Wire...

Oprócz tego dwie statuetki powędrowały do animacji Firebreather produkowanej przez Cartoon Network, a będącej adaptacją komiksu Phial Hestera i Andy Kuhna wydawanej przez Image Comics. Nagrody odebrali Peter Chuna za projekty postaci oraz Sung Chang za ich animację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz