sobota, 10 września 2011

Zombie-event w Zielonej Górze


W czwartek 15 września w Zielonej Górze odbędzie się II Zielonogórski Zombie Walk. Start imprezy o godzinie 12:00 na scenie przy Filharmonii Zielonogórskiej, zabawa potrwa do godziny 18:00. Udział może wziąć każdy, można przyszykować sobie własny kostium a charakteryzacją - metamorfozą w najprawdziwszego zombiaka - zupełnie za darmo, zajmie się profesjonalna ekipa makijażystów. W tym roku ten widowiskowy event połączony będzie z promocją krwiodawstwa.

Dzień żywych trupów na zielonogórskim deptaku. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość przeobrażenia się w ZOMBIE – żywych umarłych szturmujących ostatni bastion oporu tych, którzy przeżyli wybuch tajemniczej epidemii.

Profesjonalnie przygotowana ekipa makijażystów bez żadnych opłat pomoże każdemu chętnemu stać się przerażającym potworem.

Podczas ubiegłorocznego Winobrania Zombie walk został świetnie przyjęty przez uczestników miejskiego święta i cieszył się wielkim zainteresowaniem mediów. W tym roku połączymy ten widowiskowy event z promocją krwiodawstwa. Przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego zorganizujemy zabezpieczone przez uzbrojone oddziały specjalne "Centrum badawcze", w którym mieszkańcy będą mogli schronić się, jak i również dołączyć do grona Honorowych Dawców Krwi. Po zakończeniu Zombie walk'u zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w grze terenowej nawiązującej do klasyki filmów i gier o żywych trupach. Grupka ludzi ocalałych od plagi zombie próbuje uciec z zarażonego miasteczka. Ich ostatnią szansą jest naprawienie uszkodzonego samochodu: aby to zrobić muszą odnaleźć narzędzia i brakujące części. Byłoby to o wiele prostsze gdyby nie polująca na nich horda nieumarłych. Na szczęście w okolicy można znaleźć wiele przydatnych przedmiotów do walki z nimi!


W programie:
- Stoisko komputerowe firm grodajnia.pl i Techland, prezentujące nowość wydawniczą "Dead Island" - grę której bohaterowie próbują wydostać się z tropikalnego kurortu opanowanego przez zombie. Przy stoisku spotkać będzie można bohaterów gry oraz ich adwersarzy, obejrzeć grę na dużym ekranie a także spróbować swoich sił w walce z zombie. Dla uczestników Zombie walk'u Firma Techland przygotowała dodatkowo gry, koszulki oraz gadżety związane z Grą Dead Island

- Placówka badawcza – punkt krwiodawstwa stylizowany na wojskowe laboratorium badawcze. Podczas trwania akcji będzie można oddać krew i uzyskać słodkie „Antidotum” na tajemniczego wirusa zmieniającego ludzi w żywe trupy.

 - Fantastyczna charakteryzacja – stanowisko, na którym każdy odważny będzie mógł przejść fantastyczną metamorfozę.

- Pochód Żywych Umarłych - wszyscy chętni do udziału w zabawie zostaną darmowo ucharakteryzowani przez profesjonalnie przygotowaną ekipę makijażystek, a następnie będą mieli okazję wziąć udział w drugim zielonogórskim Zombie walku
(Dla uczestników koszulki, gry i inne gadżety.)

- Gra terenowa typu "survival horror".


Plan godzinowy:

12:00 Start akcji – scena przy Filharmonii Zielonogórskiej

12:00 Pokazy Gry komputerowej "Dead Island"
15:00 Charakteryzacja

16:00 Pochód żywych umarłych

17:00 Zakończenie pochodu. Szturm na placówkę badawczą.

17:15 Gra terenowa - zbiórka na Parkingu przy Filharmonii Zielonogórskiej

18:00 Zakończenie akcji

Zombie Walk to stosunkowo młoda forma flashmoba, oficjalnie, po raz pierwszy odnotowana w Toronto w 2003 r. Marsze zombie odbywają się nawet po kilka razy w roku w rożnych większych miastach na całym świecie (ale najczęściej w USA). W Polsce pierwszy raz zombiaki przeszły się po Warszawie w 2007 r. OD tej pory marsz organizowany jest tam rok rocznie w ostatnią sobotę czerwca. Miasta w których odbyły się jeszcze Zombie Walk to: Poznań, Lublin, Gdańsk, Białystok, Legnica, Słupsk, Łódź, Przemyśl, Tarnów i Kraków. Przedsmak tego co będzie się działo w Zielonej Górze możecie obejrzeć m.in na fotkach z tegorocznego marszu w San Diego.

2 komentarze:

  1. szkoda że w środku tygodnia, a nie w niedzielę :/

    i kiedy zombie walk był w legnicy? i co ważniejsze dlaczego nic o tym nie wiedziałem?

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, szkoda, niestety. W Legnicy Zombie Walk był w październiku 2007 r. Tutaj masz jeden link i kolejny. Impreza była mało rozreklamowana.

    OdpowiedzUsuń