poniedziałek, 27 lutego 2012

Image Expo 2012 - podsumowanie

Wczoraj zakończyło się jedno z największych świąt dla wydawnictwa Image Comics - Image Expo 2012, czyli celebracja dwudziestolecia istnienia tego niezależnego edytora, pod skrzydłami którego rozpoczynało wielu znanych dziś twórców. Poniżej przedstawiam skondensowane newsy z imprezy.

- W piątek miał miejsce wernisaż wystawy Image Comics: A 20th Anniversary Celebration, na której wystawiono setki oryginalnych plansz wielu twórców przewijających się przez wydawnictwo od 1992 roku. Fotorelacja dostępna jest pod tym adresem.

- Na rok 2012 zapowiedziano sporo nowych tytułów i to nie byle jakich, gdyż jak się okazuje, coraz więcej znanych twórców lgnie do Image Comics jak muchy. A więc po kolei. Mark Millar i Frank Quitely zapowiedzieli serię Jupiter's Children, Grant Morrison i Darick Robertson serię Happy, Brian Wood i Ming Doyle serię Mara, Steve Niles i Tony Harris Chin Music, Steve Niles i Scott Morse Crime and Terror, Nick Spencer i Riley Rossmo Bedlam, Howard Chaykin Black Kiss 2, Ken Garing Planetoid, Kieron Gillen i Jamie McKelvie Phonogram vol. 3.

- Zastanawiacie się jak naprawdę wyglądały początki Image Comics? Oto szczegółowa spowiedź ojców założycieli.

- Ryan Ottley jak zawsze ciężko pracował nad rysunkami dla swoich wielbicieli.

- Kilka fajnych fotek:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz