piątek, 15 lutego 2013

Droga do Woodbury w marcu

W marcu nakładem wydawnictwa SQN do sprzedaży trafi kontynuacja literackiego wcielenia Żywych Trupów. The Walking Dead: Droga do Woodbury autorstwa Roberta Kirkmana i Jay'a Bonansingi tym razem opowie historię Lilly Caul, która trafia do tytułowego miasteczka i ma przyjemność zapoznać się z tajemniczym Gubernatorem. Tłumaczeniem, podobnie jak poprzednio, zajął się Bartosz Czartoryski, a okładkę wykonał Robert Sienicki. Poniżej informacja prasowa:

Plaga zombie zalewa przedmieścia Atlanty. Lilly Caul wraz z przyjaciółmi walczy o przetrwanie, szukając ocalenia w ogrodzonym murem miasteczku Woodbury.

Z początku miejsce wydaje się idealnym schronieniem: za jedzenie płaci się pracą, każdy ma dach nad głową, a otaczająca osiedle barykada skutecznie chroni przed atakami zombie. Nad wszystkim sprawuje pieczę tajemniczy Philip Blake, który każe nazywać się Gubernatorem, a mieszkańcy bez protestów poddają się jego słowom.

Lilly zaczyna jednak podejrzewać, że w rzeczywistości miasto gnije od środka... Kiedy wraz z grupą rebeliantów zdecydują się wydrzeć władzę ze szponów Gubernatora, droga do Woodbury stanie się autostradą prowadzącą prosto do piekła.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz