sobota, 16 lutego 2013

InvinciNews - Raport #0005

Witajcie. Trochę czasu minęło, dużo się też u Kirkmana zadziało od ostatniego raportu. Zapewne wiele z tych newsów będzie mocno przeterminowane, ale może trafi się coś o czym nie słyszeliście. Wszystkich, którzy tęsknią za regularnymi aktualizacjami, odsyłam na facebookową stronę Kirkmania, gdzie staram się na bieżąco wrzucać różne materiały - stąd najszybciej dowiecie się o nowinkach związanych z Niezwyciężonym i Żywymi Trupami. Jeśli jest ktoś chętny wspomóc mnie przy fanpage'u albo blogasku, to zapraszam do współpracy. Nie bójcie się, nie gryzę.

---------------------------------------------  WIADOMOŚCI ---------------------------------------------  

Invincible #100 ponad 40K - Comichron
Setny numer Niezwyciężonego sprzedał się w nakładzie 39 863 sztuk zajmując w styczniowym TOP300 miejsce 52. Dodatkowo wersja z chromowaną okładką (liczona samodzielnie) osiągnęła liczbę 5 122 egz. zajmując 267 miejsce. Razem daje nam to 44 985 kopii. Nie jest to wynik na miarę The Walking Dead #100, ale i tak mocno cieszy. Zastanawia mnie tylko, ile regularnych czytelników przybędzie po jubileuszu...

Invincible Universe #1 - Bleeding Cool
W kwietniu zadebiutuje pierwszy zeszyt nowej serii, zatytułowanej Invincible Universe. Praktycznie jest to kontynuacja dwóch mini Guarding the Globe, które zostaną zastąpione, ze względu na małą rozpoznawalność marki oraz średnią sprzedaż. Za jej sterami zasiądą ponownie Phil Hester (scenariusz) i Todd Nauck (rysunki), którzy już udowodnili, że świetnie czują się w historiach z wieloma postaciami i naprawdę mają coś do powiedzenia w kwestii uniwersum stworzonego przez Kirkmana. Sama opowieść rozgrywać się będzie bezpośrednio po wydarzeniach z Death of Everyone i już nie do końca skupiać się będzie na Strażnikach Ziemi. Swoje czasy antenowe naprzemiennie dostawać będą Wolf-Man, Tech-Jacket,  GtG, Actioneers, Capes i inni.

Femme Fatale Atom Eve - Artasylum
29 maja za sprawą ArtAsylum, w ramach ekskluzywnej linii Femmes Fatales, w sprzedaży pojawi się statuetka Atomowej Evy. 9-calowa (22.86 cm) heroina zaprojektowana przez Jeana St. Jeana, wykonana z polichlorku winylu (PVC) kosztować będzie 45$. Można ją zamówić m.in. przez Atom Comics (zamówienie specjalne) w cenie 139,99 zł + koszt wysyłki.
Invincible Minimates - ComicsAlliance
Na mocy kontraktu z Diamond Select Toys, prócz Minimatów z The Walking Dead (w sprzedaży od października 2012), firma ta rozpocznie produkcję linii figurek z serii Invincible. Obecnie są one w fazie projektów i nieznana jest jeszcze data ukazania się pierwszego setu, w którym pojawić się mają Niezwyciężony, Atom Eve, Allen oraz Omni-Man.

Walking Dead FCBD - FCBD
Na początku maja po raz kolejny odbędzie się Free Comics Book Day. W tym roku, z tej okazji, Image Comics przygotowało specjalne wydanie The Walking Dead. Znajdą się w nim wszystkie krótkie opowieści ze świata TWD, które nigdy nie były przedrukowywane w żadnym wydaniu zbiorczym. Będą to odpowiednio: Morgan (Image Comics Holiday Special 2005), Michionne (Playboy 4/2012), Gubernator (CBLDF Liberty Annual 2012) oraz zupełnie nowa opowieść o Tyreese, który zadebiutował właśnie w trzecim sezonie TV. Szkoda jedynie, że w wydaniu nie znajdzie się humorystyczna opowiastka narysowana przez Ryna Ottley'a, która pojawiła się jak dotąd tylko w The Walking Dead #75.

Statuetka Michionne - MTV Geek
Od 11 lutego można już zamawiać genialną statuetkę Michionne wykonaną przez Studio McFarlane'a. Prawie 37-centymetrowa figura jest niestety produktem mocno ekskluzywnym, dostępnym w liczbie 1500 certyfikowanych, ręcznie numerowanych kopii opatrzonych autografem Roberta Kirkmana i Todd'a McFaralne'a - w cenie 295,00 $. Data wydania to czerwiec 2013. Polecam udać się pod link i obejrzeć filmik z prezentacji prototypu. Świetne!

Figurki i pluszaki z TWD - Geeks are Sexy
Trupy są już wszędzie...

Kirkman w Robot Chicken - Entertainment Weekly
W październiku, w dzień premiery trzeciego sezonu The Walking Dead, wyświetlono epizod Robot Chicken, w którym gościnnie pojawił się Robert Kirkman. Całą scenkę można obejrzeć pod linkiem, a poniżej jeden screenshot:

Ottley charytatywnie - Youtube
Poniżej możecie zobaczyć filmik z akcji charytatywnej, w której udział wziął Ryan Ottley. Pięciu artystów, w pięć godzin ozdobiło ściany Melty Way w Fort Union pomagając tym samym uzbierać datki na cele związane z walką z rakiem prostaty i jąder. Ottley rysował z prawej strony przy oknie.

Słuchowisko Żywych Trupów - Publio
Przyznam, że nie do końca wierzyłem w ten projekt, ale zaprezentowane materiały zmieniają moje zdanie na tyle, że prawdopodobnie sięgnę po to wydanie. 19 lutego do sprzedaży trafi profesjonalne słuchowisko oparte na dwóch pierwszych tomach Żywych Trupów (Dni utracone i Wiele mil za nami). Za realizację odpowiadają studia Anakonda i Sound Tropez. Dodać należy, że jest to pierwsza na świecie radio drama na podstawie Trupków. Cena audiobooka to 34,90 zł. Szczegóły pod linkiem.

Trochę prywaty - źródło własne
Od stycznia w bezpłatnym dodatku do Nowej Fantastyki (do pobrania w .pdf zawsze ze strony) ukazują się moje komiksowe felietony związane z albumami wydanymi za granicą. Do tej pory w cyklu Chmurki za miedzą pisałem o The Strange Talent of Luther Strode oraz o Frankensten's Womb. Zdradzę, że w numerze marcowym (dostępnym od 25 lutego) pojawi się tekst o Sea Bear & Grizzly Shark Ryana Ottley'a i Jasona Howarda. W kolejnych wydaniach na pewno będzie dużo o tytułach z Image Comics, więc zainteresowanych zapraszam do pobierania.

I na koniec pochwalę się jeszcze, że w konkursie wiedzy o Invincible - ogłoszonym w grudniu 2012 na forum Kirkmana - udało mi się zająć pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymam zestaw figurek Invincible Heroclix :)
--------------------------------------------- ZAPOWIEDZI ---------------------------------------------

Ukazały się zapowiedzi Image Comics na maj 2013. Poniżej okładki tytułów Kirkmana (Invincible #103, Invincible universe #2, The Walking Dead #110, Thief of Thieves #14, Super Dinosaur #21):


--------------------------------------------- DEVIANTART REPORT -----------------------------------

Chris Uminga:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz