sobota, 4 września 2010

LIVING DEAD 2

Ale gapa ze mnie. 14 sierpnia w USA pojawił się zbiór opowiadań Living Dead 2 z tekstem Roberta Kirkmana, a mi nawet do głowy nie przyszło, żeby o tym wspomnieć na blogu... Biczując się nadrabiam zaległość. Ta 500-stronicowa antologia pod redakcją Johna Josepha Adamsa zawiera w sobie 43 opowiadania 43 autorów, z których nawet część była publikowana w Polsce (jak Max Brooks, Brian Keene, Jonathan Mabbery, Kelly Link czy Catherynne M. Valente). Jej tematyka to oczywiście zombie. Zombie i dinozaury, zombie i piraci, i inne zombie też. Pierwsza część serii zdobyła w 2008 r. tytuł Najlepszej Książki Roku magazynu Publishers Weekly oraz Najlepszej antologii o zombie wszech czasów sieci księgarń Barnes & Noble. Druga prawdopodobnie też będzie miała olbrzymie wzięcie, tym bardziej, że jest w niej opowiadanie Kirkmana zatytułowane "Alone, Together", którego fragment możecie przeczytać poniżej. Warto zauważyć, że jest to pierwszy nowelizowany tekst autora Invincible'a i Żywych Trupów. Część opowiadań można przeczytać za darmo, a samą antologię zakupić przez Amazona.

2 komentarze:

  1. Pierwsza część antologii jest zajebista. Sporo świetnych opowiadań, kilka genialnych... kilka oczywiście słabych, ale zbiór jak najbardziej warty kupna. Dwójkę mam nadzieję mieć w łapach jeszcze w tym roku.

    OdpowiedzUsuń
  2. To jak już będziesz miał, to prosiłbym o kilka słów krytyki na temat opowiadania Kirkmana ;) Wiesz, jak za starych dobrych czasów ;)

    OdpowiedzUsuń