środa, 8 grudnia 2010

Kirkman i Howard w 2011 - Super Dinosaur

No tego to się chyba nikt, kurde, nie spodziewał. Nowym komiksem duetu Kirkman/Howard będzie "Super Dinosaur"! Z wywiadu na CBR wynika, że jest to postać, którą zapodał pięcioletni syn Jasona Howarda około dwa lata temu. Poniżej wyłuszczyłem najważniejsze informacje z tego interview:

* komiks opowiada o Dereku Dynamo, synu Doktora Dynamo. Doktor i jego kumpel Max Maximus odkrywają dziurę w ziemi, która prowadzi do miejsca nazwanego Ziemią Wewnętrzną (Inner-Earth). A więc w naszej Ziemi znajduje się inna Ziemia, w której mieszka masa dinozaurów. Naukowcy odkrywają nowe uniwersum i rozpoczynają eksperymenty. Doktor Max Maximus odkrywa sposób na genetyczną przemianę Tyranossaurusa Rexa w mniejszego i mądrzejszego. Przy tej okazji staje sięzłą personą i za sprawą swojego odkrycia próbuje zdominować świat. Doktor Dynamo i jego syn Derek powstrzymują go i tworzą zespół (razem z dinozaurem), który ma bronić świat dinozaurów przed Maxem Maximusem a nasz świat przed przedostaniem się niepożądanych gości. Poza tym muszą czuwać nad substancją znalezioną w Inner-Earth nazywaną Dynore.

* robot w kształcie kuli nazywa się Wheels i został stworzony przez Dereka, który jest 10-letnim geniuszem. Derek musi wspierać ojca, którego mózg już nie pracuje tak jak dawniej. Jest on też przykrywką dla działań młodego geniusza, który prócz ratowania świata będzie się też zajmował odkrywaniem rządowych spisków.

* Super Dinosaur ma być czymś w rodzaju świetnych animacji Pixara, ale przeniesionych na papier. Kirkman przynajmniej w połowie chce osiągnąć sukces jaki odniosło studio.

* komiks będzie tak samo złożony jak "Invincible" czy "Żywe Trupy", będzie również pisany w ten sam sposób. Kirkman che aby był to tytuł dla wszystkich grup wiekowych, ale odpowiednie dla dzieci na tyle młodych aby były w stanie to przeczytać i zrozumieć. Ludzie, którzy lubią "Niezwyciężonego" prawdopodobnie polubią też "Super Dinozaura" - będzie w nim tylko mniej odciętych głów.

* seria wystartuje w kwietniu jako miesięcznik, ale na maj zostanie przygotowany specjalny origin wydany z okazji Free Comic Book Day.

* "Super Dinosaur" nie będzie w żaden sposób powiązany z inną serią Kirkmana.

* Super Dinozaur jest jest na etapie umysłowym 10-letniego dziecka, ale każdego dnia staje się coraz mądrzejszy. Dorasta razem z Derekiem Dynamo, są więc najlepszymi kumplami.

* dla Kirkmana pisanie tak różnych serii jak "Invincible", "Zywe Trupy", "Haunt" czy "Super Dinosaur" jest jak ćwiczenie rożnych partii mięśni. Lubi mierzyć się z nowymi wyzwaniami i póki co komiks młodzieżowy/dziecięcy nie sprawia mu problemów.

* "Super Dinosaur" został już przetestowany na synach Kirkmana i Howarda. Dzieciaki były zachwycone i chcą więcej. Więc chyba jest dobrze.

1 komentarz:

  1. Totalnie zakręcony pomysł. Jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie.

    OdpowiedzUsuń