środa, 12 stycznia 2011

W SKLEPACH - Spawn #200

Dziś w sklepach pojawił się jubileuszowy numer Spawna. A piszę o nim ponieważ, raz: jest on nieoficjalnym spin-offem do Image United, dwa: Kirkman maczał palce przy scenariuszu i rysunkach, trzy: jest tu epilog w wykonaniu Szymona Kudrańskiego, cztery: jest to doskonały moment aby wreszcie powrócić od uniwersum Spawna, gdyż od następnego numeru opowieść będzie bardziej friendly dla nowych czytelników, no i właśnie Kudrański będzie odpowiadał za oprawę wizualną. Poniżej oficjalny opis oraz fotka wszystkich okładek do tego numeru.
Spawn #200 - scenariusz: Rodd McFarlane, Robert Kirkman, rysunki: Todd McFarlane, Greg Capullo, Danny Miki, Robert Kirkman, Szymon Kudrański, kolory: Fco Plascencia.
W czerwcu 1992 r. Spawn Todda McFarlane'a zszedł z półek w rekordowych ilościach. Obecnie, 18 lat później, nowy Spawn, Jim Downing,  stawi czoło największemu wrogowi w uniwersum spawna - z nowym pomocnikiem, Clownem. Czy ten dynamiczny duet przetrwa wystarczająco długo, aby przeżyć powrót bezlitosnego przeciwnika Spawna? I co się stanie gdy do akcji wkroczy sam Bóg? Ten podwójny numer napakowany jest twórczością kilkunastu wspaniałych artystów. 12 stycznia. 48 stron. 3,99 USD.

2 komentarze:

  1. Kibicowałem kiedyś SPAWN'owi jak pojawił sie w Polsce ale potem już Todd coraz mniej rysował i pisał. I historie coraz bardziej wymyślne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Może właśnie, tak jak pisałem, nowe numery będą dobrą okazją na powrót do tego uniwersum. Ja spróbuje ;)

    OdpowiedzUsuń