sobota, 2 kwietnia 2011

Zbiorczo o WonderCon 2011

Jako, że mało czasu było na newsowanie, a od wczoraj w San Francisco trwa WonderCon, w poniższym poście zbiorę wszystko co do tej pory było z tym konwentem związne.
Podczas trwania imprezy zjawiło się kilka interesujących osób z wydawnictwa Image Comics, m.in. Robert Kirkman, Ryan Ottley i Erik Larsen. Pod tym linkiem kryje się cały program organizowany przez Image. Ryan Ottley przez trzy dni siedzi w budce swego chlebodawcy (#401), kreśli rysunki i sprzedaje komiksy. Poniżej grafiki, któe autor umieścił na swoim Twitterze:

Z kolei Robert Kirkman wczoraj zaliczył spotkanie z fanami, na którym podzielił się kilkoma różnej jakości nowinkami:
- w drugim sezonie The Walking Dead Kirkman napisze wiecej niż jeden scenariusz,
- przeniósł się z rodziną do Los Angeles, gdzie łatwiej będzie mu się pracowało nad skryptami,
- serial nadal będzie kręcony w Atlancie,
- ciągle są w trakcie rozmów z Joe Hillem i Stephenem Kingiem dotyczących scenariusza do TWD, ale chłopaki jeszcze nie trafili na pokład produkcji,
- serial jeszcze bardziej będzie rozmijał się z komiksem,
- seria Super Dinosaur będzie równie depresyjna co Żywe Trupy, ale każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Również wczoraj odbył się The Walking Dead Zombie Bar Crawl, gdzie uczestnicy przebrani za zombie szędali się od baru do baru. Oczywiście pod przewodnictwem Roberta Kirkmana.

Dziś o godzinie 22:00 (naszego czasu) rozpocznie się spotkanie Image Comics Show, gdzie scenarzyści i rysownicy będą odpowiedać na pytania zebranych a także dzielić się zapowiedziami komiksowymi na ten rok (bądź przyszły, co już uczynił Robert Kirkman). Na zamknięcie, w niedzielę odbędzie się panel z udziałem Kirkamana The Kids Are All Right!, poświęcony komiksom dla dzieci.

Póki co tyle informacji, kolejne sprawozdanie zapewne w poniedziałek (a w międzyczasie pojawią się jeszcze szkice Ottleya). Więcej zdjęć z WonderConu do wglądu tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz