sobota, 9 lipca 2011

Image wraca do Polski

Co prawda nie ma to nic wspólnego z samym Kirkmanem, ale jak dla mnie jest to news warty umieszczenia. Otóż po czterech latach od trzeciego wydania kolekcjonerskiego "Spawna" (Mandragora 2007), w Polsce na półkach księgarń i sklepów komiksowych pojawi się kolejny tytuł z Image Comics (nie liczę tutaj "Żywych Trupów")! Będzie nim zbiorcze wydanie 9-częściowej mini-serii Fell duetu Warren Ellis ("Transmetropolitan") i Ben Templesmith ("30 dni nocy"), która jeszcze w tym roku powinna pojawić się nakładem wydawnictwa Mucha Comics.
W skrócie, komiks opowiada o detektywie Richardzie Fell, który zostaje przetransferowany do psychodelicznego miasta Snowtown, które jawi się niczym przedsionek piekła... Tam będzie musiał uporać się z kilkoma zbrodniami. Ponoć tworząc fabułę Ellis inspirował się prawdziwymi wydarzeniami, a postać tytułowego bohatera posiada "moc" obserwacji i dedukcji (ukłon w stronę Sherlocka Holmesa), a także używa niecodziennych technik perswazji (niczym Brudny Harry). Tytuł był nominowany w 2006 r do Nagród Eisnera w kategoriach: najlepsza nowa seria i najlepsza seria kontynuowana.
W kwietniu 2007 Image zebrał do kupy pierwsze osiem zeszytów i wydał je w TPB pt. Fell, Feral City (152 strony); rok później powstał zeszyt #9, a Ellis w styczniu 2011 ponoć przekazał wydawcy i Templesmithowi skrypt do numeru #10. Osobiście komiksu nie czytałem, ale na pewno się z nim zapoznam gdy już tylko się ukaże. Zacieram łapki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz