poniedziałek, 19 września 2011

Nerdoza #21 - FIGURKOWO #6

Przed Wami moje kolejne znalezisko, wygrzebane z czeluści Internetu zupełnie przypadkowo. Figurki Atomowej Evy i Niezwyciężonego z 2006 r wykonane domowymi sposobami przez Casimira, który jest również właścicielem strony Inanimate Objects poświęconej customowym figurkom. Gość robi naprawdę niesamowite rzeczy i co ciekawe można składać u niego indywidualne zamówienia (nie tylko na superbohaterów, ale np. na weselne torty itp.), koszt takiej przyjemności to około 5$. Na stronie można też znaleźć bardzo szczegółowe porady na temat tego jak samemu zacząć się bawić w customizację.

Zarówno figurka Invincible jaki Atom Eve zrobiona jest na wzór postaci kreowanych przez Bruce'a Timma. W przypadku Niezwyciężonego autor posłużył się podstawą z figurki Elongated Man (firmy Mattel) i głową ze Starmana (DC). Jedyne zmiany to dodane nakolanniki i gogle oraz zmiana kolorów na widoczne powyżej.
Atomowa Eva wymagała nieco więcej pracy, ale efekt jest zabójczy. Podstawą do tej figurki była Justice Lord Wonder Woman, głowę z kolei użyczyła Witchblade. Pelerynka została wycięta z winylu a emblemat autor wykonał w Illustratorze i następnie naniósł go na figurkę metodą decoupage.

Poniżej jeszcze wspólne zdjęcia obu figurek oraz jedno reprezentujące wycinek potężnej kolekcji Casimira. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz