sobota, 15 października 2011

NYCC 2011 - Wieści z panelu Image Comics

Robert Kirkman i Eric Stephenson w towarzystwie Roba Liefelda, Tima Seeley'a, Joe Keatinge'a, Russ'a Campbella i Jima McCanna poprowadzili wczorajszy panel na NYCC pt. Creator-Owned Comics with Robert Kirkman. Poza ogólnym wodolejstwem, poklepywaniem się po plecach i małą lekcją historii ze stosunków Liefeld-McFarlane, pojawiły się też trzy bardzo ciekawe zapowiedzi komiksowe, które ukażą się pod szyldem Image. Acha, no i Rob Liefeld wraca do Image Comics i przywraca do życia swój imprint Extreme Studios, gdzie pojawią się takie serie jak Youngblood, Supreme (z niewykorzystanymi scenariuszami i pomysłami Alana Moore'a), Bloodstrike i King City. Więcej na ten temat na Larsenofilii.


Pierwszą z nich jest on-going Mind The Gap do scenariusza Jima McCanna, z rysunkami Rodina Esquejo - autora znakomitych okładek do Morning Glories - i kolorami Sonii Oback. Będzie to paranormalny thriller z dużą ilością science-fiction. Bohaterką opowieści jest Ellis Peterssen, która stara się odkryć kto próbował ją zabić, nim ten ktoś uderzy ponownie. Jest jeden problem, Ellie jest w śpiączce i ma amnezję. Jej umysł jest oddzielony od ciała i nie może na powrót się z nim połączyć. Scenarzysta mówi o serii jako połączeniu Archiwum X z Twin Peaks. Więcej na temat tytułu można dowiedzieć się z tego wywiadu.

Drugą zapowiedzią jest dość enigmatyczny Hell Yeah Joe Keatinge'a (scenariusz) i Andre Szymanowicza (rysunki), którego akcja toczy się współcześnie, ale w rzeczywistości, w której 20 lat wcześniej ujawnili się superbohaterowie. Komiks nie będzie jednak opowiadał o nich samych a o gościu, który został zamordowany w równoległym wszechświecie i próbuje odkryć, kto był tego sprawcą. Premiera w 2012 r.

Trzecim i chyba najciekawszym tytułem jest Fatale duetu Ed Brubaker i Sean Phillips, który ma wystartować już w styczniu 2012. Ma to być epicki kryminał mocno przesiąknięty horrorem (którego akcja toczy się od czasów współczesnych do lat 30-tych XX w.), łączący najlepsze cechy prozy Dashiella Hammetta, Raymonda Chandlera, Jamesa M. Caina i mitów H.P. Lovecrafta. Obok przerażających, mackowatych potworów pojawi się kobieca protagonistka będąca dosłownym wcieleniem archetypu kobiety fatalnej. W porównaniu do innych tytułów tego duetu Fatale będzie on-goingiem i zawsze będzie wydawany z dwoma okładkami w stosunku 50/50 przedstawiającymi "Piękną i Bestię". Poniżej oficjalny opis:

Spluwy! Sex! Tajemne kulty! I potwory! W 2012 roku reporter napotyka sekret, który prowadzi go w dół najmroczniejszą ze ścieżek... do uwodzicielskiej kobiety działającej od 1935 r., gangstera, który może być nieśmiertelnym demonem i do historii wszystkich potępionych mężczyzn, którzy zostali zniewoleni w walce rozciągniętej na dekady. Fatale miesza noir i horror by opowiedzieć fascynującą, epicką historię, jakiej jeszcze nigdy w życiu nie widziałeś.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz