sobota, 8 września 2012

InvinciNews - Raport #0001

Pomimo, że na blogu nic się praktycznie nie dzieje, w uniwersum Niezwyciężonego, a także w innych tytułach Roberta Kirkmana, dzieje się sporo. Jako, że czasu coraz mniej na codzienne, szybkie, regularne newsowanie, postanowiłem jakoś utrzymać przy życiu to miejsce, serwując co jakiś czas zbiorczy raport dotyczący uniwersum Invincible i twórczości Kirkmana. Na początek trochę zaległości, o których pewnie wielu z Was już słyszało, jednak z poczucia obowiązku, muszą się tu znaleźć. Tak więc miłego czytania; mam nadzieję, że taka forma prezentacji Was zadowoli.

--------------------------------------------- WIADOMOŚCI ---------------------------------------------
Death of Everyone - Comics Book Resources
W połowie sierpnia, Skybound rozpoczęło kampanię reklamową dot. setnego, jubileuszowego (świętującego też dziesięciolecie serii) wydania Invincible. Z publikowanych codziennie teaserów, można było się dowiedzieć, że Kirkman planuje śmierć, którejś, a może nawet wszystkich zaprezentowanych wyżej, postaci. Oprócz tego fani przewidują pojawienie się dawno niewidzianego Angstroma Levy, czy też ślub Marka i Evy. Kirkman zapowiada ujawnić kolejne rewelacje już wkrótce.

Skybound z nowym edytorem - Comics Book Resources, Bleeding Cool
Sina Grace, człowiek trzymający pieczę nad wszystkimi tytułami imprintu Skybound, odchodzi ze swojego stanowiska w poszukiwaniu sensu życia i natchnienia. Jego miejsce zajął edytor z DC Comics, zajmujący się do tej pory kilkoma tytułami z DCnU - Sean Mackiewicz. W sumie płakać nie będę, średnio lubiłem gościa i jego czerstwe wypowiedzi na łamach rubryk z listami od czytelników.

The Walking Dead najlepsze - Comics Beat
Setny numer The Walking Dead okazał się olbrzymim sukcesem zarówno w kategoriach komiksów niezależnych jak i sprzedażowych. Pobił rekord The Darkness #11 z grudnia 1997 (357 000 sprzedanych egz.) i sprzedał się w nakładzie 383 612 kopii. Jest to absolutny rekord ostatnich 15 lat. Żaden zeszyt z Marvela czy DC, żaden crossover nie osiągnął przez ten czas takiego sukcesu.

TWD w TVP1 - Stopklatka
Już dzisiaj o 23:55 na publicznym kanale TVP1 zadebiutuje serial The Walking Dead! Telewizja polska spolszczyła tytuł na "Żywe Trupy". Już sam fakt emisji tego tytułu w telewizji ogólnodostępnej można uznać za sukces, bo z oglądalnością raczej będzie marnie... Tymczasem premiera trzeciego sezony TWD zaplanowana jest na 14 października 2012.

--------------------------------------------- UKAZAŁY SIĘ --------------------------------------------- 
Guarding the Globe vol. 2 #1 - preview
Nowa seria Strażników Ziemi z nowymi twórcami na pokładzie. Phil Hester i Todd Nauck poprowadzą nową serię ongoing w świecie Niezwyciężonego. Po dwóch tygodniach od sprzedaży, opinie i wrażenia zarówno fanów jak i recenzentów są bardzo pozytywne.

Guarding the Globe vol. 1 TP - preview brak
Pierwszy volumin Strażników, którzy przeszli wiele perturbacji wydawniczych, od olbrzymich opóźnień, poprzez brak odpowiednich inkerów i w ostateczności zmiany rysownika w ostatnim zeszycie. Mini-seria ogólnie słaba, mimo nadzoru Kirkmana, ale jako fanowi Invincible, wypada przeczytać.

Invincible #94 - preview
Atak Flaxan na nasze uniwersum trwa w najlepsze. Strażnicy Ziemi, ledwo dają rade, Invincible jest uziemiony, a na jaw wychodzi coraz więcej faktów z pobytu Robota i Monster Girl w wymiarze zielonych ludzików.

--------------------------------------------- DEVIANTART REPORT ---------------------------------------------

Invinci-Girl, Young Lady Omni-Man i Ostrichard. Takie oto cudo przygotował Cory Walker na miniony SCDCC 2012. Ekskluzywny wydruk w ilości 300 egz. Miodzio. 

6 komentarzy:

 1. Witamy z powrotem! Mam nadzieję, że ta ilość zer w tytule nowej rubryki zwiastuje, że InvinciNews dobiją jakiejś solidnej cyfry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że wróciłeś!
  Taka skondensowana forma bardzo ok, czekam na kolejne raporty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nareszcie z powrotem :) Podzielam ten entuzjazm poprzedników... ;)

  OdpowiedzUsuń