niedziela, 16 września 2012

InvinciNews - Raport #0002

Przed rozpoczęciem wgryzania się w Kirkmanowe newsy pozwolę sobie na małą dygresję i zareklamuję kilka tytułów, które ostatnio czytałem i bardzo mi się spodobały. Powieści z cyklu Gamedec Marcina Przybyłka to ambrozja dla kubków smakowych miłośnika science-fiction. Doskonałe połączenie akcji, filozofii i genialnych pomysłów. Przybyłek swoją prozą udowadnia, że Polacy też potrafią tworzyć s-f na światowym, wysokim poziomie. Za tydzień premiera już szóstej książki, a ja czekam z wypiekami jak małe dziecko. Planetoid Kena Garinga z Image Comics, to również świetne s-f, z rysunkami przywodzącymi na myśl prace Tsutomu Nihei - megalityczne, biomechaniczne, ładnie pokolorowane, z wciągającą fabułą. Już za moment ukaże się czwarty zeszyt. Na koniec zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi tytułami z reaktywowanego wydawnictwa Valiant. X-O Manowar, Bloodshot, Harbinger, Archer & Armstrong (dwa ostatnie imo najlepsze) dają łupnia i z zeszytu na zeszyt robią się coraz ciekawsze. Mocno polecam wszystko w/w, a teraz wracamy do tematu i czytamy Invincinewsy.


--------------------------------------------- WIADOMOŚCI ---------------------------------------------
Marvel Zombies po Polsku? - Wielkie Archiwum Komiksu
Wiemy już mniej więcej o co biega z tą Wielką Kolekcją Komiksów Marvela od Hatchette. Jeśli wszystko pójdzie po myśli wydawcy i kolekcja na stałe zawita do kiosków, wielce prawdopodobnym jest, że Marvel Zombies do scenariusza Kirkmana ukaże się w naszym języku. I to nie byle jak, bo w twardej oprawie, z dodatkami i za jedyne 40 zł. Trzymam kciuki aby tak się stało. Więcej na temat tego tytułu pisałem w tym miejscu.

Żywe Trupy #16: Większy Świat - Aleja Komiksu
Zapewne jeszcze we wrześniu (czyli przed MFK) ukaże się na rodzimym rynku 16 album zbiorczy z hitowymi Żywymi Trupami, zatytułowany Większy Świat (zbiera zeszyty #91-96). Póki co nie ma jeszcze przykładowych plansz, ale można pocieszyć oko polską okładką. Za 136 stron przyjdzie nam zapłacić 43 zł. Wydawcą, jak zwykle, jest Taurus Media. Z kolei dodruki tomów 6, 7, 8 powinny ukazać się w listopadzie.

Nowa Fantastyka a Invincible
Zachęcam do zerknięcia w październikowy numer Nowej Fantastyki (w sprzedaży  w ostatnim tygodniu września), gdzie pojawi się pewien 4-stronicowy short, w którym z kolei pojawi się małe nawiązanie do Niezwyciężonego. Tyle.

Invincible vol. 17 sneak peak - Tumblr
Pod powyższym linkiem można zobaczyć malutki sneak peak do okładki z 17 volumenu Invincible'a, który zbierać będzie zeszyty #91-96. Prawdopodobna data ukazania się to początek roku 2013.

Invincible #97 się robi - Twiter
13 września Ryan Ottley rozpoczął rysowanie 97 numeru serii Invincible. Zdradził, że scenariusz jest niesamowity i nie może się doczekać kiedy zeszyt ten trafi w ręce czytelników. Ja też się nie mogę doczekać.

Guarding the Globe vol. 2 #1 wyprzedanyComic Book Therapy
Po zaledwie tygodniu przebywania na sklepowych półkach, drugi on-going w świecie Invincbile (czyli Guarding the Globe) wyprzedał się do cna. Drugie wydanie, zapewne z nową okładką, planowane jest na 3 października - czyli w ten sam dzień, kiedy w sprzedaży pojawi się numer drugi.
Magazyn o TWD bestsellerem - MTV Geek News
The Walking Dead pobijają właśnie kolejny rekord sprzedażowy. Zapowiedziany na 23 października pierwszy numer miesięcznika The Walking Dead: The Official Magazine osiągnął niesamowicie wysoką liczbę zamówień na poziomie dystrybucyjnym. Rzecznik Diamond Comics poinformował, że jest to ich najlepiej sprzedający się magazyn wszech-czasów. Numer zostanie wydany z dwiema okładkami (na jednej widnieje serialowa Michionne, a drugą specjalnie przygotował Charlie Adlard), a na stu stronach znajdzie się cała masa ciekawostek, wywiadów i exclusive'ów ze świata TWD.

Droga do Woodbury - Twitter
Druga powieść osadzona w świecie Żywych Trupów ukaże się już 16 października w USA. Tymczasem, niektórzy już mają swoje egzemplarze recenzenckie i mocno wczytują się w te 288 stron kolejnych "przygód" Gubernatora. Pewnie spytacie co z polską wersją? Odpowiem: Nie w tym roku. Niestety.

TWD i Hero Initiative 100 Project - Skybound
Image Comics po raz pierwszy dołącza do Hero Initiative i wspólnie stworzą 100 Project do setnego wydania The Walking Dead. Rzecz polega na tym, że stu artystów (wymienia się m.in. takich autorów jak Dan Brereton, Ian Churchill, Kevin Eastman, Joe Jusko, Dale Keown, Todd Nauck i Whilce Portacio, a nawet sam Kirkman) stworzy własną okładkę do tego wydania, która następnie zostanie sprzedana na aukcji charytatywnej w trakcie zimy 2012-2013. W 2013 zostanie wydany album zbierający wszystkie grafiki.

Robert Kirkman w więzieniu - YouTube
Pod powyższym linkiem możecie zobaczyć Kirmana przechadzającego się i opowiadającego o więzieniu i jego roli w nadchodzącym, trzecim sezonie The Walking Dead.

--------------------------------------------- DEVIANTART REPORT ---------------------------------------------
Okładka Invincible'a stylizowana na pierwszy numer Supermana, autorstwa Jasona Gonzaleza.
---------------------------------------------  COSPLAY  ---------------------------------------------
Dawno już nie było żadnego cosplay'u, a tu proszę - jest.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz