poniedziałek, 1 listopada 2010

Newsarama o filmowych adaptacjach

Serwis Newsarama wziął na warsztat temat, który na blogu nieco inaczej przerabialiśmy jakiś czas temu. Redaktorzy przyjrzeli się wszystkim tytułom jakie Robert Kirkman stworzył pod szyldem Image Comics i opatrzyli je komentarzami samego Kirkmana, Ryana Ottleya i Jasona Howarda. Tematem była oczywiście możliwość przeniesienia komiksów na duży bądź mały ekran. Ja pozwolę sobie przytoczyć jedynie komentarze do wybranych tytułów, a do zapoznania się z całością tekstu zapraszam tutaj.
The Astounding Wolf-Man - mówi Jason Howard: Myślę, że tytuł ten idealnie nadawałby się na serię animowaną. To wygląda na bardzo łatwe, wziąć wilkołaki, wampiry i superbohaterów, wymieszać i mamy murowany hit. Niestety nikt jeszcze nad tym nie pracuje, z tego co wiem.
Brit - mówi Robert Kirkman: Chociaż akcja toczy się w tym samym świecie co Invincible, Brita widziałbym jako bardziej dojrzalszy typ postaci. Myślę, że świetnie wypadłby jako film live-action z efektami specjalnymi, który sprawi, że widownia nie będzie musiała zbytnio wysilać szarych komórek.
Capes - mówi Robert Kirkman: Jeśli będzie zrobiony dobrze, widzę Capes jako doskonały serial TV. Coś w rodzaju: "The Office" spotyka superbohaterów.
Invincible - mówi Ryan Ottley: Nie widzę Niezwyciężonego jako film kinowy, bardziej jako długi serial animowany. Szokującym byłoby zobaczyć to jako beztroską animację i nagle TRZASK, Omni-Man wbija w ziemię własnego syna. To byłoby dość mocne, tak jak to było w komiksie.
Science Dog - mówi Robert Kirkman: Mógłby być doskonałym połączeniem godzinnej animacji w stylu "Ben 10: Alien Force" z energią Cartoon Network, zrobiony w stylu klasycznej gry wideo "Viewtiful Joe". Hmm... gra video z Science Dogiem też nie byłaby zła.

2 komentarze:

  1. Dobrze, że coś myślą o przeniesieniu naszych ulubionych komiksów na ekran :)
    Kto wie może się doczekamy Niezwyciężonego.
    Jednak biorąc pod uwagę, że teraz na topie są wampiry i tym podobne to myślę, że jak już to pierwszy będzie The Astounding Wolf-Man.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cokolwiek zekranizują będę się cieszył. Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu :)

    OdpowiedzUsuń