piątek, 14 lutego 2014

InvinciNews - Raport #0007

Najważniejszą wieścią w ostatnim czasie jest to, że już 19 lutego 2014 do sprzedaży na naszym rynku trafi trzecia część książkowej trylogii o Żywych Trupach pt. Upadek Gubernatora, a w zasadzie pierwsza część części trzeciej, gdyż finał został podzielony, a jego kontynuację po polsku przyjdzie nam przeczytać dopiero na jesień tego roku. Również 19 lutego w księgarniach pojawi się drugie wydanie Narodzin Gubernatora, tym jednak razem w wydaniu pocketowym i "serialową" okładką. Obie pozycje są objęte patronatem bloga, a z ciekawostek dodam, że wstępniak do części pierwszej został zaktualizowany.

Drugą ważną informacją jest to, że niniejszy blog powraca do korzeni i będzie się skupiał wyłącznie na serii jaką jest Invincible i ewentualnie na polskich wydaniach twórczości Kirkmana. Krzysiek Tymczyński odwala kawał znakomitej roboty na Image Comics Journal, nie widzę więc sensu podbierać mu roboty, tym bardziej, że jak sami widzicie czasu brak. A więc po świeże newsy ze świata Image odsyłam Was na blog Krzyśka.

I jako na pożegnanie newsów z Image kilka świetnych informacji od polskich wydawców. Mucha Comics jeszcze w tym roku wyda takie tytuły jak: Chew, Sagę, Sex i Severed. Miejmy nadzieję, że jest to jaskółka dzięki której na naszym rynku zacznie pojawiać się coraz więcej tytułów z naszego ulubionego wydawnictwa.

25 lutego w sprzedaży pojawi się 19-ty tom Żywych Trupów zatytułowany Marsz ku wojnie, zawierający zeszyty #109-114 regularnej serii. Cena okładkowa to 43 zł.

Jeden z lubianych przez czytelników bohaterów, Tech Jacket, powrócił na łamy własnego komiksu. Co prawda tylko w wersji cyfrowej i tylko w trzech zeszytach, ale w razie dużego zainteresowania tym tytułem istnieje opcja przerzucenia go na papier i ruszenie z ogoingiem. Za scenariusz odpowiada Joe Keatinage a rysunki Khary Randolph. Każdy zeszyt można nabyć za niecałe trzy dolce np. tutaj.

Jeśli czytaliście już 108 numer Niezwyciężonego to wiecie zapewne, że nastał dla niego dość nieciekawy czas. Poniżej okładki najbliższych numerów (luty-kwiecień) zwiastujących kolejne, równie nieciekawe momenty. Dodatkowo Invincible #111 będzie doskonałym momentem dla nowych czytelników, którzy chcieliby wskoczyć w fabułę serii bez znajomości poprzednich zeszytów. Seria zmieni też kierunek na bardziej horrorowy.

Charlie Adlard na swoim profilu FB umieścił grafikę promującą album Passenger, który jeśli jeszcze pamiętacie został zapowiedziany na SDCC 2011 r. Adlard ma nadzieję skończyć komiks jeszcze w tym roku, a jego premiera miałaby nastąpić również w 2014 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz